Školský rok 2012-2013
Straršie >>

September :

Verejná zbierka - Biela pastelka

Tradíciou v našej škole je podpora zbierky Biela pastelka, ktorú vyhlasuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.
Skupina žiakov ponúkala bielu pastelku, ktorá bola poďakovaním za finančnú pomoc ako prejav solidarity.
Vyzberaný príspevok bol 127,44 €za čo sme dostali ďakovný list. TU
Získané finančné prostriedky budú použité na špeciálne kurzy pre zrakovo postihnutých ľudí,
ako sú napr. chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovým písmom, starostlivosť
o domácnosť, varenie , samostatný pohyb doma a na verejnosti a iné.
Tiež na podporu vlastných projektov a aktivít nevidiacich a slabozrakých ľudí.

ÚC Ochrany života a zdravia

Súčasťou dopoludňajšieho programu boli aj ukážky zručností našich mladých hasičov, ktorí dosahujú vynikajúce výsledky na rôznych súťažiach v kategórii chlapcov aj dievčat. Aké to je a či to dokážu aj iní si vyskúšali 5-členné družstvá z jednotlivých tried.
výsledky >>

Október :

Deň zdravej výživy

Mesiac október je už tradične mesiacom úcty k starším.
U nás v škole sa však niesol v duchu zdravej výživy. Pani učiteľky počas celého mesiaca
monitorovali desiatu žiakov, v jedálni sme mali viac ovocia zo školskej záhrady a aj teoreticky
sme sa viac venovali tejto problematike.Celé to vyvrcholilo 25.10.
V tento deň zdravej výživy každá trieda pripravovala jedálny lístok, chystala projekty ,tvorila, vymýšľala, ochutnávala - skrátka žila v duchu zdravej výživy. Ale nielen zdravej.
V priebehu mesiaca žiaci zisťovali ako je to s výživou ľudí vo vybraných krajinách /Afganistan, Bangladéš, Haiti, Etiopia, Somálsko /. Svoje zistenia mali spracovať v ľubovoľnej podobe a v
uvedený deň prezentovať v telocvični ZŠ.

V duchu tejto myšlienky nás čaká pokračovanie - na základe zistení vytvoriť reálne jedlo vybranej krajiny s možnosťou ochutnávky.

Medzinárodný deň školských knižníc

V tomto školskom roku sa aj naša škola zapojila do organizovania podujatia k tomuto
dňu a tým sa zapojila do siedmeho ročníka Súťaže o najzaujímavejšie podujatie školskej
knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc,ktorú vyhlásila Slovenská pedagogická
knižnica, pod záštitou Ministerstva školstva.

Program :

Žiaci 1. -4. ročníka navštívili školskú knižnicu, vstupným bola záložka do knihy
Pre žiakov 5. - 9. ročníka bolo pripravené súťažné dopoludnie.

Otvorenie priestorov staronovej knižnice bolo spojené so súťažou 4 členných družstiev, zástupcov každej triedy . Vstupným boli záložky, ktoré boli bodovo ohodnotené, čo záložka to bod.
Súťažiacich čakali zaujímavé úlohy za čo boli aj zaujímavé odmeny.

Projektový deň: Môžeme si to všetci dovoliť?

November :

Zvol si šport a nie drogy!

V týždni prevencie drog – tretí novembrový týžden sme zorganizovali pre žiakov besedu s pracovníckou Úradu sociálnych vecí a rodiny v Košiciach Mgr. V. Luptákovou, ktorá podala fundovaný výklad závislostí a ich dôsledkov pre mladistvých a ich zákonných zástupcov.
Zo strany ochrancov poriadku – príslušníkov policajného zboru to boli aj informácie o sankciách, súvisiacich s prechovávaním prekurzorov. Žiaci na vlastnej koži zažili policajného psa v akcii, ktorý hladal drogy a presvedcili sa o tomto skvelom pomocníkovi policajtov.
Naše aktivity sa niesli pod heslom: „Zvol si šport a nie drogy! „